
Grupa Turystyczna Łazik
ZAPRASZA
Prognozy na niedzielę wydają się być bardzo optymistyczne 🙂
Zapraszamy na kolejny wiosenny spacer, tym razem pójdziemy Szlakiem Borów Nadwiślańskich z Celestynowa do Śródborowa w Mazowieckim Parku Krajobrazowym. Jest to kontynuacja naszej trasy z Zabieżek do Celestynowa. Wycieczka oczywiście bezpłatna, jedyny koszt to dojazd na miejsce zbiórki i powrót po zakończeniu wydarzenia.
Subskrybuj nasz Newsletter:
Sponsorem wydarzenia jest portal: DROBNE
Proponowana trasa: Celestynów PKP – Szlak Borów Nadwiślańskich – Otwock Śródborów PKP
Drogi: utwardzone, szlaki leśne
Ciekawe miejsca na trasie:
- Bunkry Dąbrowiecka Góra
Dąbrowiecka Góra – punkt oporu wchodzący w skład umocnień Przedmościa Warszawskiego, wybudowany w 1940 przez Niemców. W latach 1940–41 wojska niemieckie przystąpiły do odbudowy umocnień Przedmościa Warszawskiego (niem. Brückenkopf Warschau) pochodzących jeszcze z 1915. Nowa koncepcja niemieckich planistów zakładała wysunięcie prawego skrzydła obrony aż na Dąbrowiecką Górę koło Dąbrówki. W skład punktu oporu Dąbrowiecka Góra wchodziły:
- schron obserwacyjny artylerii typu Regelbau 120a
- schron bojowy typu Regelbau 514
Obecnie oba schrony zostały wydzierżawione przez Stowarzyszenie na Rzecz Zabytków Fortyfikacji „Pro Fortalicium”, trwają prace nad przywróceniem im dawnego wyglądu. [Wikipedia]
Szczegóły zbiórki, dojazdu i zapisy na portalu Towarzysz Podróży
Warto zabrać: prowiant na drogę, aparat fotograficzny i dobry humor
Obejrzyj zdjęcia z naszych ostatnich wycieczek:
- do Puszczy Kampinoskiej pieszo: http://foty.strefawydarzen.pl
- do Jońca: http://towarzyszpodrozy.strefawydarzen.pl
- do Lipiec Reymontowskich: http://towarzyszpodrozy.strefawydarzen.pl
- do Jeruzala: http://towarzyszpodrozy.strefawydarzen.pl
- na Bagno Całowanie: http://towarzyszpodrozy.strefawydarzen.pl
- do Kamieńczyka: http://foty.strefawydarzen.pl
- z Żyrardowa do Kabat: http://foty.strefawydarzen.pl
Uwaga! Biorąc udział w wycieczce, akceptujesz regulamin grupy.
Masz pomysł na inną trasę? Dodaj własne wydarzenie
NOTA PRAWNA: W związku z licznymi zapytaniami o nazwę grupy ŁAZIK, informujemy, że od 2015 roku jesteśmy jedynym, pełnoprawnym właścicielem nazwy domeny LAZIK.PL, zarejestrowanej w NASK, głównego rejestratora nazw w Polsce. Więcej informacji: NOTA PRAWNA
ZDJĘCIA Z NASZYCH WYCIECZEK PIESZYCH:










